Sluneta bere historické stříbro

•

Nymburští neponechali nic náhodě a za svým 19. titulem vykročili hodně rázně, od první sekundy tvrdě bránili a přecházeli do smrtících protiútoků, díky tomu vedli rychle 9:0. A jelikož se všichni hráči v modrém dresu střelecky trápili, vyhráli domácí první čtvrtinu 25:9. Demolice pokračovala i ve druhé čtvrtině, domácí si dělali v útoku, co chtěli a v obraně nepustili Slunetu téměř k ničemu. Poločas skončil 49:18. Bylo jasné, že tohle se už úzké rotaci Honzy Šotnara nepodaří otočit, ale ve třetí čtvrtině se konečně Pandy oklepaly a začaly postupně vystrkovat růžky. Oproti 9 bodům, které zvládli Ústečtí shodně v první i druhé čtvrtině, jich ve třetí nastříleli 24. I tak byl už rozdíl propastný.

Ústecký Ty Nichols si řekl, že takto nehodlá zakončit sezónu a v posledním dějství této sezóny se děly věci. Ke zlepšené ofenzivě přidali hosté i tvrdou obranu a z více jak třicetibodového manka se jim podařilo snížit na pouhých 12 bodů. Na větší zdramatizování bylo málo času. Gratulujeme Nymburku k návratu na trůn a děkujeme za skvělou sérii. Ale hlavně děkujeme našim fanouškům za podporu během celé sezóny. Nyní je čas slavit stříbro!