Běžel se tropický Milada Run

•

První srpnovou neděli proběhl odložený čtvrtý ročník oblíbeného závodu Milada Run. Na hlavní pláži jezera Milada se konalo sportovní klání všech věkových generací.

Dětských běhů na 500 a 1000 metrů se zúčastnilo téměř devadesát dětí. Nejrychlejším na kilometrové trati byl Tomáš Netík a Lucie Šlamborová, na poloviční trati brali zlato Štěpánka Skokanová a Šimon Kaliba. Všechny děti obdržely účastnické medaile a také si mohly plácnout s maskotem dinosaurem. V rodinném závodě dominoval tým Nektaři složený z rodiny Netíkových.

V pravé poledne odstartoval ústecký primátor města Petr Nedvědický půlmaraton. Hlavní favorit David Vaš potvrdil, že patří do české špičky a jednoznačně si doběhl pro vítězství s časem 1:15:45. Roli ženské favoritky splnila Radka Churaňová, držitelka českého rekordu v běhu na 24 hodin. Půlmaraton vyhrála  v čase 1:28:58. Půlmaraton i v  tropickém počasí dokončilo 84 závodníků.

Desetikilometrová trať byla nejpočetněji obsazená. Vyběhlo na ni 172 závodníků. Zvítězil Jiří Csirik, v traťovém rekordu 34:07. Ženská jednička byla Marcela Joglová s časem 36:56.

Poslední tratí, na kterou se závodníci vydali, byla ta pětikilometrová. Zde bral zlato Jan Hock (17:12). Vítězka na pětce byla Jana Pekařová (20:10).

„Těší nás desítky pozitivních ohlasů, poděkování za organizaci, zázemí i doprovodné aktivity. Mnoho účastníků bylo překvapeno, že regionální závod s rodinnou atmosférou dosahuje takové úrovně. Popravdě tolik děkovných zpráv jsme po závodě nikdy nedostali,“ potěšilo ředitele seriálu Milada Tour Michala Neustupu.

Seriál Milada Tour zakončí už 15. srpna Cyklozávod Milada, který se uskuteční nově v Moto Areálu Chabařovice a kde budou také vyhlášeni absolutní vítězové celého seriálu.