•

Na Miladě se v rámci nového třídílného sportovního seriálu Milada Tour konal v sobotu zimní běh – Milada Winter Run. Potkalo se zde 350 běžců na 5 nebo 10 kilometrové trase.

Start a cíl závodů na 5 i 10 km byl v Roudníkách a zázemí měli běžci v místním kulturním domě. Počasí sice příliš zimu nepřipomínalo, blátivý terén střídala kamenitá pláž a stoupání před cílem zvýšilo náročnost závodu. Organizátorům se navíc povedlo zajistit perfektní organizaci, zázemí, značení tratí a servis.

„Počasí sice moc zimní nebylo, ale jinak pěkný a rozmanitý jarní závod. Boty jsem musel vzít doma vapkou. Tak třeba se uvidíme na tom letním pokračování,“ říká jeden účastníků závodu Martin Vrba.

Desítku vyhrál mezi muži v čase 36:51 Jan Žaloudek. Druhý byl Petr Zuda a třetí Radek Steklý, oba s časem pod 40 minut. Mezi ženami byla první Zuzana Rusínová, druhá Dagmar Musilová a třetí Simona Nekolová. Všechny tři ženy se vešly pod 45 minut.

Na poloviční trase byl na prvním místě Filip Záhora, pak Pavel Tallem a Radim Drážďanský. Mezi ženami dominovala Jarmila Sobecká a druhá byla Eva Slavíková a třetí místo získala 12letá Kateřina Smržová.