•

Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje uspořádal již 15. ročník soutěže „Mladý záchranář“. Pohybově vědomostní soutěž pro žáky 2. stupně základních škol ústeckého okresu zaměřená na ochranu člověka za mimořádných událostí a běžných rizik se uskutečnila v areálu všebořické požární stanice.

„Dvanáct čtyřčlenných smíšených družstev z 6. až 8. tříd se muselo postupně vyrovnat s nástrahami všech dvanácti připravených disciplín. Soutěžící předvedli nejen teoretické znalosti v oblasti hašení pomocí přenosných hasicích přístrojů, zabalení evakuačního zavazadla, druhy varovných signálů či prostředky individuální ochrany, ale potýkali se i s praktickými dovednostmi, jako například rychle a efektivně poskytnout resuscitaci, zastavit masivní krvácení, orientovat se na mapě, střílet ze vzduchovky, vázat uzly, orientovat se při průzkumu za ztížených podmínek či shodit plechovkovou pyramidu vodním proudem na čas,“ popisuje mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Letošní ročník vyhrálo družstvo ZŠ Elišky Krásnohorské 2 se ziskem 624 bodů z celkových 660, na 2. místě skončila ZŠ Mírová 2 se ziskem 593 bodů a na 3. místě ZŠ Elišky Krásnohorské 1 se ziskem 590 bodů. ZŠ Elišky Krásnohorské tak zvýšila svůj náskok v celkovém počtu vítězství této soutěže v okresním kole, když během 15 let vyhrála už pošesté. Družstva, která se umístila na prvních dvou místech, zároveň postupují do krajského kola, které se uskuteční 11. června na Komáří Vížce v Krupce.