•

Národní pohár mládeže, žactva a dorostu v karate ČR proběhl v lovosické hale Chemik, uplynulou sobotu opět na jedničku. Organizátorům se podařilo „odzávodit“ rekordních 400 soutěžících na šesti tatami v časovém horizontu do 16 hodin.

„Vítáme organizaci takových turnajů v Severních Čechách, protože to umí a dostaneme se vždy včas i domů“, pochvalovali si hladký průběh soutěže SPORT UNION a ČSKe, účastníci z Moravy.

Ve hře, na této soutěži zahrnující disciplíny kata jednotlivců, kata týmů, kumite jednotlivců i ligovou soutěž týmů dorostu, byly zásadní body pro postup na letošní M ČR. Velmi se dařilo jihočeskému klubu Fighters z Českých Budějovic, TJ Karate České Budějovice a SKK Shotokan Liberec. Ti obsadili první tři klubové příčky.

Z ústeckých závodníků(na medaile 2- 2- 5 ), kteří se prosadili zejména v disciplínách kumite, to byli například dorostenci do 52 kg. Tady vsadil trenér Nechyba na trojici závodníků, které v této kategorii má. Podařilo se jim, v konkurenci českých závodníků, zahradit všechna medailová místa. Vítězem se stal Daniel Drábek, před druhým Michalem Jakoubkem a třetím Petrem Podrábským.

Velmi pohledné a silné zápasy svedl Kristián Hnízdil, který si nakonec vybojoval mezi dorostenci do 57 stříbrnou pozici. Všechny přítomné překvapil v napjatém duelu o postup, kdy nečekaně zasáhl svého soupeře před zastavením boje, rychlým kopem na hlavu, který nebývá jeho doménou (porazit jej dokázal pouze krupský Fuka).

Stejně tak si trenér cenil i Vojtěcha Tonara (dorost – 63kg), který sice nebodoval medailemi (5. místo), ale zaznamenal velký posun v zápasové technice a taktice. Medailově klub, dále o jednu zlatou příčku, posunul dorostenec do 70 kg Ondřej Hrdlička, ten se na domácí půdě zápasově potrápil, ale nakonec zvítězil.

Další bronzové medaile přidali, z lovosického střediska SU, Kateřina Procházková (mezi dorostenkami v kumite do 54kg), Laura M. Husáková (starší žákyně -42kg) a Michal Vlček mezi mladšími žáky do 35kg.

Výčet medailí uzavíral tým dorostenců, kteří měli výrazné ambice na prvenství (Drábek, Podrábský, Jakoubek), ale byla na nich znát únava z předcházejících soubojů v jednotlivcích a tak se do finálového duelu nedokázali prosadit. Obsadili třetí místo. Vzhledem k tomu, že soutěž družstev je vícekolová mají na dalším NP šanci výsledek týmů napravit. Mezi úspěšné závodníky SKR SU, kteří posbírali body pro postup na M ČR, se řadili i mladší žák Matěj pavel (7. v kata), Eliška Donátová (5. V kata ml. ž.) nebo Dan Drábek (7. v kata dorostu).

Dalším kláním seriálu končící první poloviny letošní sezóny bude v sobotu 6.6. Krajský přebor všech věkových kategorií ve sportovní hale v Doběticích. Očekává se na 270 soutěžících lačných po titulech Krajských přeborníků a přímého postupu na M ČR. Soutěž začíná v 9,00 bojovými sestavami kata.