•

V neděli 26. dubna odehráli SC Blades Ústí nad Labem svou premiéru v jedenáctkovém fotbale. Zamířili na hřiště týmu Budweis Hellboys do Českých Budějovic, který za svou tříletou existenci na domácím hřišti ještě neprohrál. To se však změnilo!

V prvním poločase se hrálo na obě strany a obrany obou týmů nedovolovaly soupeři žádný bodový zisk. Skóre se poprvé změnilo, když se budějovický quarterback po nepovedeném snapu místo field goalu pokusil o pass, jenž byl zachycen Petrem Jindrou, který s ním doběhl do end-zóny a získal pro svůj tým touchdown. Po úspěšném potvrzovacím kopu Hellboys vedli 7:0 a rozhodčí zapískal konec poločasu.

Do třetí čtvrtiny nastoupili Blades úspěšně a Jakub Imr doběhl pro touchdown. Bohužel kvůli nesrovnalostem s rozhodčími ústečtí přišli o možnost potvrzovacího kopu, a stav byl tak 7:6 pro domácí.

Ve čtvrté čtvrtině po krásném běhu ústeckého quarterbacka Jana Bláhy a jeho následném skvělém bloku v dalším snapu nedoběhl s šišatým míčem do end-zóny soupeře nikdo jiný než ústecká mašina Jakub Imr. Kop byl bohužel neúspěšný, takže Blades vedli pouze rozdílem pěti bodů, 12:7.

Budějovičtí měli výhodu. Čas plynul a pokud by se jim podařilo skórovat, Blades by už neměli možnost skóre otočit. V infarktovém závěru však ústecká obrana vytvořila několik metrů před svou end-zónou zeď, kterou se Hellboys nepodařilo prolomit. Několik sekund před koncem se budějovický quarterback Kamil Roba opět pokusil o pass do end-zóny. Narazil však na skvěle hrajícího ústeckého Jana Vlasáka, který zachytil interception a osm sekund před koncem zápasu doběhl přes celé hřiště pro rozhodující touchdown. Potvrzený kop Josefa Chocholy už jen upravil skóre zápasu na konečných 19:7 pro Blades.

„V roce 2011 jsme hráli ‚punkovej‘ fotbal,“ vzpomíná předseda a zakladatel týmu Matěj Sahula: „Od té doby jsme ušli obrovský kus cesty. Tým se rozšířil o zkušené trenéry a srdcové hráče. Dnes jsme předvedli, že se s námi ve velkém fotbale musí počítat. Mám z toho ohromnou radost.“

PR manažer Marek Moudrý ho hned doplňuje: „Jako tým jsme se díky tomuto zápasu úžasně stmelili. Doufám, že toto důležité vítězství bude i pobídkou pro naše fanoušky k tomu, aby 8. května přišli do Olšinek fandit a ukázali soupeři, jaký kotel umíme udělat na domácím hřišti.“

Blades (1) Blades (2) Blades (3) Blades (4)