Matěj Holka se stal Mistrem České republiky

•

Ve Zlíně se konalo v neobvyklém období letní mistrovství České republiky juniorů a plavci Ústecké akademie si zde připsali medailové pozice a mnoho osobních výkonu. Matěj Holka se stal v kategorii mladších juniorů Mistrem České republiky na trati 50 metrů prsa. Jeho skvělý úspěch na pódium v této distanci doplnil bronzovou příčkou Matyáš Ryšánek. Medailovou sbírku doplnila Štěpánka Kořánová, která ve znakařských distancích v kategorii starších juniorek získala na 200 metrů stříbrnou medaili a na poloviční tratí bronzovou medaili.

Ústečtí akademici ve zlínské padesátce vybojovali další bronzové pozice v kategorii mladších juniorů. Matěj Holka na 100 metrů prsa a Marek Brázda na trati 200 metrů motýlek.  Do odpoledního finále se dostali i další ústečtí plavci.

Jakub Beca vybojoval mezi staršími juniory čtvrté místo na 100 metrů znak a za bronzovou příčkou zaostal 0,3 desetiny sekundy. Finálové boje okusila i Isabella Anna Štréblová na 200 metrů motýlek, kde vyplavala sedmé místo. Nejmladší ústecká závodnice Barbora Eckertová si při své premiéře vedla skvěle a též se probojovala do odpoledních finálových bloků v kategorii mladších juniorek. Na 200 metrů motýlek a 800 metrů volným způsobem získala pátou příčku.