Plavci předvedli parádní výkony

•

Velká cena Ústí nad Labem je minulostí. Hvězdou 7. ročníků ústeckého mítinku byla naše nejlepší plavkyně olympionička a úřadující Mistryně Evropy Barbora  Seemanová z Motorletu Praha. Svojí formu si přijel vyzkoušet i náš nejúspěšnější paralympijský plavec Arnošt Petráček, zlatý medailista z paralympiády 2016 v Brazílii a stříbrný z paralympiády v Tokiu 2021.

Barbora Seemanová zvítězila v jednom z hlavních závodů memoriálu Zdeňka Vaněčka na 200 metrů volným způsobem OPEN ženy v novém rekordu mítinku před druhou litoměřickou závodnicí Adélou Chalupovou a třetí Marií Kopáčovou z PK Pardubic. Memoriál Zdeňka Vaněčka OPEN muži ovládl také v novém rekordu na této trati plzeňský Ondřej Gemov před Pavlem Janečkem z SC  Pardubice a třetím Tomášem Míkou z Berouna.

Velkou radost přinesla ústeckým fanouškům v druhém hlavním závodě memoriálu Iva Budínského na 200 metrů prsa domácí Anna Plíhalová, která zvítězila před Monikou Kratochvílovou z Prahy a třetí Johankou Šimsovou.

Memoriál Iva Budínského OPEN muži na 200 metrů prsa ovládl v novém rekordu mítinku Vojtěch Netrh z Nového Jičína. Stříbrnou pozici si vyplaval Tomáš Moravec z Chomutova a třetí místo získal Jan Průdek.

Za finanční podpory města Ústí nad Labem se 7. ročník Velké ceny Ústí nad Labem konal vzhledem k pandemii po třech letech za účasti 360 plavců z 37 klubů z České republiky, Německa a Ukrajiny. Plavci Ústecké akademie v čele s olympionikem Janem Šeflem si vedli skvěle a vylovili si z domácí padesátky na Klíši mnoho medailových pozic. V celkovém pořadí družstev o putovní pohár zvítězil tým Slávia VŠ Plzně před domácí Ústeckou akademie a třetím týmem z Chomutova.

Všem úspěšným medailistům gratulujeme a těšíme se na vás příští rok při 8. ročníku Velké ceny Ústí nad Labem.