Po sérii výsledkových nezdarů první jarní výhra Ústí

•

Až do osmého jarního duelu si museli fotbalisté Ústí nad Labem počkat na plný bodový zisk. Start úspěšné série snad započala výhra s Vyšehradem.

Téměř dvouměsíční snažení v jarních bojích nepřinášelo ústeckým fotbalistům příliš valné cifry na konto do tabulky druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Po čtyřech remízách a třech prohrách tak svěřenci trenéra Němce poprvé okusili, jaké to je připsat si všechny tři body.

Jarní trápení se zdálo nekonečné

Když v prvním jarním utkání na půdě vedoucího celku ze Znojma Ústí smolně prohrálo 2:1 po gólu z první minuty nastavení, panovaly v kabině i v ochozech do následujících bojů smíšené pocity. Chuť si chtěli ústečtí fotbalisté spravit hned v následujícím kole v domácím představení proti sestupem ohroženému Varnsdorfu, jenže bezbranková remíza znamenala pro domácí další ztrátu. Na branky bohatší, ovšem bodově stejným podílem byli ohodnoceni i účastníci utkání proti Vlašimi, která tím pomalu ale jistě směřovala dál od sestupových starostí.

Stejné obavy měli před začátkem jara i fotbalisté z Frýdku-Místku, jenže ani v tomto utkání se více než bod na domácí konto nepřidal, jelikož bezbrankový výsledek jinou možnost ani nenabídl. Když pak začátkem dubna završilo sérii čtyř remíz utkání s Pardubicemi, které během dvou minut na sklonku odehrané hodiny gólově orámovali pardubický Řezníček a ústecký Veverka, dělily se body znovu jako samotné skóre v poměru 1:1.

Další ze soubojů proti týmům ze středu tabulky však nepřinesl ani ten jediný bodík jako předchozí utkání. V utkání s Českými Budějovicemi totiž góly stříleli po ústeckých chybách pouze hosté a po jasném výsledku 0:3 si naložily všechny body na cestu na jih Čech. Reparát ovšem nepřineslo ani následující utkání proti Třinci, který si dvěma brankami ve druhém poločase zajistil také všechny body.

Kdy jindy než s Vyšehradem

Až poslední odehrané utkání tak konečně spravilo chuť hráčů i fanoušků na domácím Městském stadionu v Ústí nad Labem, když se konečně rozjel ústecký brankostroj a po trefách Miskoviče a Procházky v závěru prvního poločasu, na které ještě po změně stran navázali Smola se Zemanem, bylo jasno, že první plný bodový příděl zůstane v utkání s předposledním Vyšehradem v domácí šatně. Za hosty až v samotném závěru snížil i přes oslabené hostující barvy Volešák, ale na bodové rozdělení to již nemělo vliv a tak díky výhře 4:1 mohli domácí slavit.

Náročný závěr sezony bez nervů

Pět kol před koncem sice uhasly všechny naděje na návrat mezi prvoligovou elitu, nicméně bodů se dá nasbírat ještě dosti. A hned následující utkání k tomu bude vybízet, když fotbalisté Army zajíždí na půdu trápící se Opavy. Možnosti sázení nejen na tento zápas jsou zde. Následující soupeř totiž ještě na jaře doposud nepoznal chuť vítězství a s šesti nasbíranými body se pomalu propadá druholigovou tabulkou. Původně silný aspirant na boje o prvoligovou příslušnost se tak potácí se čtyřiadvaceti body až na desátém místě tabulky.

Stadion Usti 02

Vzhledem k papírově nepříjemnému losu do následujících kol, kdy se Ústí střetne s vedoucím Hradcem Králové či celky na prozatím těsně nepostupových místech z Karviné a Sokolova, slibuje výlet do Slezska jednu z posledních snazších bodových šancí pro tento soutěžní ročník. Všechny výše zmíněné soupeře ovšem severočeští fotbalisté přivítají na své půdě, což by jim mohlo dodat alespoň drobnou výhodu vůči soupeři. Po premiérovém plném bodovém zisku a rozlitém optimismu v žilách k tomu mají k potrápení soupeřů rozhodně dobré předpoklady.