Ústecká zoo se může pochlubit několika novinkami

Foto: ZOO UnL
  •  

Zoologická zahrada hlásí nové přírůstky. U lemurů se v ZOO Ústí narodila dvě mláďata, u lamy jedno a radost z odchovu je i u chovatelů plazů nebo ptáků.

„Poslední přírůstky jsme zaznamenali například u skupiny lemurů kata, kde došlo 8. července k porodu dvou mláďat. Návštěvníci mohou tyto madagaskarské poloopice obdivovat v jejich venkovním výběhu, který byl po dlouhé pauze otevřen v sobotu 31. července. Další úspěšný odchov jsme zaznamenali u lamy alpaky, kde 13. července přišel na svět malý samec. Tyto jihoamerické sudokopytníky mohou návštěvníci spatřit v horní části areálu zoo, v expozici s velbloudy,“ popisuje tiskový mluvčí Matěj Kynšt a dodává, že další odchov potěší především milovníky plazů. Koncem července došlo v pavilonu exotária k vylíhnutí celkem devíti mladých korálovek mexických. Mláďata prozatím zůstávají v zázemí pavilonu. Tito nejedovatí hadi v přírodě obývají střední a severní Ameriku. K dalším odchovům patří mládě křepelky korunkaté, které mohou návštěvníci pozorovat v pavilonu slonů.

Mezi novinky však nepatří pouze odchovaná mláďata ale také nové druhy zvířat, s jejichž chovem ústecká zoologická zahrada začala v nedávné době.

„Již prvního července došlo ke slavnostnímu otevření nové expozice Samburu. Ta je určena domestikovaným druhům africké fauny, na níž jsou závislí místní obyvatelé. Nyní již návštěvníci uvidí nové druhy v celé kráse. Jedná se především o watusi. Tento africký skot je typický velmi dlouhými a masivními rohy, které mohou mít u samců rozpětí až dvou metrů,“ říká Kynšt.

Skupina tří watusi obývá expozici přes měsíc spolu se samicemi pštrosů . „Pohled na tato majestátní zvířata jistě zaujme každého návštěvníka. Dalšími obyvateli expozice Samburu jsou čtyři samice pštrosa dvouprstého. Jedná se o největší ptáky planety, kteří jsou chováni na pštrosích farmách po celém světě,“ uzavírá mluvčí zoo.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*