Ústeční karatisté mají prvenství mezi kluby ústeckého regionu na Mistrovství ČR

•

Ústecký Shotokan Klub Rajchert Sport Union vybojoval opět v letošním roce prvenství mezi kluby ústeckého regionu na Mistrovství ČR karate FSKa a slavil tak hattrick.

V České Lípě vytěžil 33 medailí v disciplínách bojových sestav kata, kata dvojic, kata družstev trojic a modelových situacích reálné sebeobrany dvojic.

„Kdybych poměřoval počet našich startujících s počtem medailí, podali bychom stoprocentní výkon“, řekl ústecký šéftrenér Rajchert a dodal „krom medailí jsem mohl pochválit i mladé závodníky, kteří podali výkon podle našich představ a přípravy, stále se lepšíme“. Ve skóre 9-5-19 se medailově zobrazila příprava závodníků od 7 let. Nejúspěšnější byli Shotokanisté v sestavách jednotlivců a pak vyváženě v dalších disciplínách.

„Kdybych měl vyzdvihnout úspěch alespoň několika závodníků, pak by to byli se zlatem Sylvie Kokhanina, Ondřej Hlad, Adéla Čepičková“, uzavřel hodnocení letošní předposlední soutěže sezóny Rajchert.

1.místa v jednotlivcích nebo dvojicích a týmech:

D. Bandas, A. Čepičková, S. Kokhanina, O. Hlad, P. Voves, Z. a I. Vondráková 2x, K. Nývltová 2x, M. Bázler, D. Foriš, N. Pracnová.

2.místa I. Vondráková, J. Čačaný, A. Čepičková/S. Kokhanina/P. Vaisová, M. Pavel/M. Bázler/D. Foriš, P. Peterka/P. Vondrák.

Třetích míst bylo 19 ve všech disciplínách turnaje.