Ústečtí gymnazisté si vybojovali třetí místo

Zdroj: usti-nad-labem.cz
  •

V Ústí nad Labem se uskutečnil 20. ročník Juniorského maratonu. Pro účast ve finále si 19. dubna doběhli gymnazisté z Teplic.

V chladném dubnovém počasí bojovalo v centru města na Kostelním náměstí o účast v celostátním finále 14 desetičlenných týmů. Na trati dlouhé 42,195 kilometrů uspěli gymnazisté.

S maratonskou vzdáleností se vyběhly vypořádat týmy složené z deseti studentů středních škol, přičemž v každém týmu musely být minimálně tři slečny. Na každého středoškoláka tak čekalo 4,2 kilometrů běhu. Závod byl od začátku vyrovnaný a týmy od sebe dělily jen malé rozestupy. Pro první místo si v čase 2:43:57 doběhl tým Gymnázia Teplice, o tři a půl minuty zpět na stříbrné příčce finišovalo Gymnázium Chomutov (2:47:30) a o další minutu zpět doběhlo Gymnázium Ústí nad Labem (2:48:44).

Závodu se zúčastnila dokonce i jedna učitelská štafeta. Na tři nejrychlejší studentské štafety čekaly zajímavé ceny od města i od kraje, které týmy obdržely z rukou primátorky Ústí nad Labem Věry Nechybové.

Nejrychlejší tým se zároveň kvalifikoval do květnového finále na Volkswagen Maratonu Praha, kde bude v neděli 8. května startovat po boku nejlepších světových vytrvalců.