Ústečtí plavci ovládli domácí šampionát

•

Poslední vrchol zimní sezóny měli ústečtí plavci v Plzni v podobě zimního mistrovství České republiky dorostu a dospělých. Potvrdili formu svých úspěšných mladších kolegů na českých šampionátech a mezi českou špičkou se vůbec neztratili.

„Největším, až šokujícím překvapením bylo vystoupení našeho šestnáctiletého českého juniorského reprezentanta Dominika Šmejkala, který i přes velký tréninkový výpadek získal na trati 50P časem 29,90 sekundy mistrovský titul mladšího dorostu a v distanci 200P vybojoval bronzovou příčku,“ řekl Roman Eckert z Městského plaveckého klubu Ústí. Na stometrové prsařské trati obsadil ve finále celkovou šestou pozici. Dalším ústeckým medailistou se stal šestnáctiletý český juniorský reprezentant Tomáš Loněk. Na 50M časem 25,53 získal vynikající stříbrnou medaili za vítěznýcm talentem českého plavání Tomášem Frantou z Chomutova. K tomuto úspěchu přidal čtvrté místo na 100M, když mu k vysněnému bronzu chyběla pouhá desetina sekundy. Třetím medailistou se stal nejzkušenější závodník devatenáctiletý Josef Nehněvajsa. Na trati 50P mu o jednu setinu sekundy uteklo finále mužů,na 100P se Josef v nejlepším osobním rekordu 01:01,99 dostal do finále mužů, kde vybojoval pátou příčku v dalším osobním rekordu 01:01,85. K medaili mu chybělo pohých 13 setin. Vše si ale vynahradil ve své nejsilněší disciplíně 200P. Ve finálovém boji v kategorii můžů získal jednu ze svých nejcenějších medailí v podobě bronzu časem 02:13,38 sekundy za vítězným Petrem Bartůňkem z Komety Brno a Janem Kutilem se Slávie Plzeň. Dobře si vedly i dívky Tereza Kořánová, Marie Kučerová a Karolína Špičková, která si vybojovala finálové účasti ve svých věkových kategoriích.

Tímto českým šampionátem skončilo učinkování plavců Městského klubu Ústí nad Labem na vrcholných zimních akcích českého plavání. „Naši borci ze zimních šampionátů přivezli celkem devatenáct mistrovských medailí, z toho bylo  devět titulů mistra České republiky, šest stříbrných a čtyři bronzové medaile. V součtu s letními šampionáty jsme letos ziskali celkem 35 mistrovských medailí, z toho bylo devatenáct titulů mistra České republiky, devět stříbrných a sedm bronzových kovů. Tento úspěch ústecké plavání patří mezi nejvýraznnější v historii a  řadí náš klub mezi absolutní špičku českého plavání. Nejúspěšnějšími závodníky našeho klubu na letošních republikových šampionátech se stali se šesti tituly dvanáctiletý Vojtěch Šeda a třináctiletý Pavel Ouředník,“ pyšnil se Roman Eckert.