•

Ústečtí hokejisté dokázali dnes vybojovat s předstihem účast v předkole play-off, když zdolali Litoměřice 4:3.

Rozhodující branku dal  sedmdesát sekund před koncem řádné hrací doby David Tůma.  Dostal tak ústeckou arénu doslova do extáze. Šikovný forvard nastavil v přesilovce před branku hůl a jemnou tečí poslal kotouč pod břevno. Pak přišla velká oslava branky, diváci u vytržení, aréna na nohou, Slovan v play-off.

Dalo by se říci, že jste poslal Slovan do vyřazovacích bojů…
Vstřelil jsem sice vítězný gól, ale jinak jsem se v zápase necítil dobře a neřekl bych, že jsem byl ústřední postavou zápasu. Byl jsem hodně unavený a musím pochválit spoluhráče, že to ubojovali a srdíčkem dotlačili do play-off.

Při rozhodující brance jste okamžitě využili přesilovou hru. Jak se to celé seběhlo?
Zbývala minuta do konce, takže jsme si řekli, že to musíme dát na beky a házet na branku. To se přesně povedlo. Vyhráli jsme buly a povedlo se mi tečovat střelu od modré.

Vaše gólová oslava byla pořádná, atmosféra play-off byla v ten moment v aréně pořádně znát…
Byl to vítězný gól na 4:3 minutu před koncem. To je pak radost obrovská a je jasné, že i oslava branky bude velká. Navíc jsme skutečně museli vyhrát za tři body, bod nebo dva byly pro nás málo.

Na stadion dorazila i velká divácká návštěva. Přes 2 400 diváků, daleko nejvíce v sezóně…
Diváci byli úžasní, fandili, podporovali nás. Klobouk dolů před nimi.

Pokud Litoměřice skončí desáté a vy sedmí, čekají vás Litoměřicemi v předkole play-off. Co byste řekl Litoměřicím jako soupeři pro play-off?
Litoměřice ještě hrají o šestku, takže uvidíme. A je nám jedno, koho dostaneme. V závěru sezóny jsme jeli na krev a budeme chtít postoupit i v předkole bez ohledu na soupeře.

Vyhráli jste šestý z posledních sedmi zápasů, kde se taková forma vzala?
Hráli jsme o své prémie, chtěli jsme zabrat i pro diváky. Měli jsme ztrátu čtyř bodů, ale povedlo se nám to dotáhnout.